L'Inconnue de la Seine - чудова незнайомка із Сени - Курсы Першої Допомоги в Україні

+38 (097) 80 80 884
для корпоративных клиентов
Close

L’Inconnue de la Seine – чудова незнайомка із Сени

L’Inconnue de la Seine – чудова незнайомка з Сени.

Кожен учасник тренінгів зустрічає її щоразу, коли приходить до нас на заняття. І хто б міг подумати, що історія вигляду цього манекена настільки непроста, трагічна і водночас романтична?

Наприкінці ХІХ століття у водах Сени було знайдено тіло молодої дівчини. Її порахували утопленницею, бо не було виявлено жодних слідів насильства. Тіло юної красуні було виставлене в морзі, у спеціальній вітрині, де родичі, що журяться, шукали серед тіл потопельників своїх близьких.
На той час Сена мала трагічну славу, як останній притулок нещасних закоханих. І саме тому дівчині “приписали” історію нещасного кохання та самогубство. Тіло так ніхто й не впізнав. Згідно з легендою, патологоанатом був зачарований спокійною, умиротвореною красою юної дівчини і тому зробив з її обличчя гіпсовий зліпок. Іноді кажуть, що для видатної людини померти молодою – значить знайти безсмертя. Звичайно, ця фраза не витримує критики здорового глузду. Але до певної міри саме це сталося з юною незнайомкою.

 

 

Незабаром з першого гіпсового зліпка було зроблено копії, потім ще й ще – і ці гіпсові зліпки надійшли у продаж як предмети мистецтва. Незабаром вони стали модним атрибутом у богемному суспільстві. Мода на “прекрасну незнайомку із Сени” почалася в 90-х роках XIX століття і досягла свого піку в 20-30-х роках XX століття!

Її усмішку Альбер Камю порівняв із усмішкою Мони Лізи. Їй було присвячено безліч творів, її красою захоплювалися художники та фотографи. Вона згадується в одному з романів Рільке, а в 1934 поетичні рядки їй присвятив Набоков.

 

Як же все-таки потопельниця XIX подарувала свій вигляд манекену для надання першої домедичної допомоги?

 

 

Відповідь багато питань часто перебуває у особистих історіях. Так само, як одна людина, патологоанатом, зробив колись гіпсовий зліпок, тому що його вразило незвичайне, красиве обличчя покійної, спогад про “модну” гіпсову маску в будинку бабусі спало на думку виробнику іграшок.

Коли до Осмульда Лердала (власника фірми іграшок) звернулися з проханням створити манекен для відпрацювання навичок надання першої допомоги, він з радістю відгукнувся на ідею і не знайшов нічого кращого, як подарувати нове втілення “прекрасній незнайомці з Сени”. Манекен отримав назву “Воскрес Анну”. Тож не дивуйтеся, чому Вам доведеться рятувати саме Аню на наших тренінгах.

До речі, Ганна отримала неофіційний статус “найцілованішої дівчини у світі”.

Ось так юна невідома потопельниця XIX століття “врятувала” безліч життів по всьому світу завдяки своїй безпосередній “участі” у відпрацюванні навичок першої домомедичної допомоги.